0
۰ تومان
0
۶۰ مدل طراحی ناخن کوتاه که هیچ جای دیگری پیدا نمی کنید!

اگر دقت کرده باشید، در سال‌های اخیر مخصوصا امسال طراحی ناخن کوتاه فوق‌العاده پرطرفدار شده است. امروز بسیاری از دختران طراحی ناخن کوتاه دخترانه را به ناخن بلند ترجیح می‌دهند. طراحی ناخن کوتاه با لاک خیلی سخت نیست و در ضمن به قدری تنوع بالایی دارد، که خودتان نیز می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید و از زیبایی‌اش لذت ببرید.

اگر بخواهید یک طراحی ناخن ساده انجام دهید، مخصوصاً اگر طراحی ناخن کوتاه باشد اصلاً نیاز نیست به سالن مانیکور مراجعه کنید. خودتان در منزل می‌توانید با کمی خلاقیت و حوصله یک طراحی ناخن کوتاه شیک انجام دهید و از زیبایی‌اش لذت ببرید. برای بسیاری از بانوان طراحی ناخن کوتاه گرد یک معضل است و فکر می‌کنند تنها ناخن‌های کاشت و بلند چنین امکانی دارند.

اما در این قسمت با آموزش چندین روش جدید، به شما ثابت می‌کنیم که با ناخن‌های کوتاه هم می‌توانید مانیکور انجام دهید و دستانتان را زیباتر کنید.

آیا طراحی ناخن کوتاه گرد امکان‌پذیر است؟

یکی از تصورات غلطی که بانوان و دختران در مورد هنر مانیکور و پدیکور دارند، این است که نمی‌توان روی ناخن‌های کوتاه هیچ طرحی ایجاد کرد. برخی هم معتقدند که طراحی ناخن کوتاه هیچ زیبایی ندارد و این کار مخصوص ناخن‌های بلند است. اما ما به شما می‌گوییم که از امروز این تصور اشتباه را کنار بگذارید و مطمئن باشید که در مانیکور و طراحی ناخن اصلاً بلندی ناخن‌ها اهمیتی ندارد.

در اینجا برای طراحی ناخن کوتاه ما یک فهرست بلند بالا از پرطرفدارترینِ آنها آماده کردیم، که مطمئن شوید می‌توانید با هر بلندی ناخن یک طرح جذاب ایجاد کنید. پس اگر ناخن‌هایتان کوتاه است و یا اینکه اصلاً دلتان نمی‌خواهد ناخن‌هایتان را بلند کنید، چند طراحی ناخن کوتاه جدید را یاد بگیرید.

مراقبت و نگهداری راحت تر از ناخن‌های کوتاه

قبل از اینکه روش‌های مختلف طراحی ناخن کوتاه را با هم مرور کنیم، بهتر است کمی درباره ناخن‌ها و مسئله سلامت آن‌ها صحبت کنیم. نگهداری و حفظ سلامت ناخن‌ها وقتی کوتاه هستند، خیلی راحت تر است. حتی بانوان خیلی باکلاس و شیک نیز سعی نمی‌‌کنند ناخن‌هایی خیلی بلند داشته باشند. آن‌ها همیشه با مرتب کردن ناخن‌هایشان زیبایی آن‌ها را به نمایش می‌گذارند.

در ادامه انواع طراحی ناخن کوتاه همچون طراحی ناخن کوتاه با لاک قرمز، طراحی ناخن کوتاه مشکی و حتی طراحی ناخن کوتاه بچه‌گانه را یاد خواهید گرفت.

 1. طراحی ناخن فیروزه‌ای و طلایی

یک طراحی ناخن ساده شاید آیتم‌ها و مراحل سختی نداشته باشد، اما می‌تواند استایل شما را تکمیل کند. طراحی ناخن کوتاه فیروزه‌ای و طلایی از جمله راحتترین ساده‌ترین نمونه‌های طراحی‌ ناخن کوتاه با لاک به شمار می‌رود. اگر به ظاهر سنگ‌های فیروز علاقمندید لاک آبی و طلایی خود را آماده کنید. درضمن کمی پلاستیک فریزر هم داشته باشید.

ابتدا از برق ناخن استفاده کنید. سپس لاک فیروز‌ه‌ای را روی ناخن‌هایتان بزنید. صبر کنید لاک کاملاً خشک شود. سپس تکه پلاستیک را مچاله کنید و مقداری لاک طلایی را با استفاده از براش مخصوصش روی پلاستیک بکشید. حالا پلاستیک مچاله شده را بصورت ضربه‌ای روی ناخن‌ها بزنید. می‌توانید پلاستیک را کمی روی ناخن بکشید تا طراحی ناخن کوتاه شما کمی بیشتر شبیه سنگ فیروزه شود. در آخر از برق ناخن استفاده کنید.

طراحی ناخن فیروزه‌ای و طلایی
 1. طراحی ناخن کوتاه به صورت گرافیتی

سادگی همیشه مد است، ضمن اینکه هزینه زیادی ندارد و همیشه در دسترس است. اگر دنبال یک طراحی ناخن کوتاه ساده هستید، توصیه می‌کنیم یکبار این روش طراحی ناخن را امتحان کنید. این مانیکور ناخن دو رنگ است و فقط به دو رنگ لاک احتیاج دارد، حتی زمان زیادی هم از شما نمی‌گیرد. اگر عاشق طراحی ناخن کوتاه مشکی هستید و کاشت ناخن مشکی سلیقه شماست، این مدل برایتان خوب است.

ابتدا لاک مشکی را روی ناخن‌ها بکشید. اگر خیلی رقیق بود اجازه دهید لایه اول خشک شود و مجدداً یک لایه دیگر لاک مشکی روی ناخن‌ها بکشید. پس از خشک شدن لاک مشکی، براش آغشته به لاک طلایی را به صورت تصادفی و مقطعی روی ناخن‌ها بکشید.خیلی شلوغش نکنید تا زیبایی خود را نشان دهد.

پس از اتمام کار فرصت دهید تا رنگ طلایی هم به خوبی خشک شود. در آخر برای افزایش دوام لاک از تاپ کت یا برق ناخن استفاده کنید.

طراحی ناخن کوتاه به صورت گرافیتی
 1. طراحی ناخن کوتاه خطی

در طراحی ناخن کوتاه دخترانه معمولاً دختران سراغ لاک‌های روشن و بهاری می‌روند. همچنین آن‌ها از ایجاد طرح‌های ساده و بهم ریخته خیلی لذت می‌برند. طراحی خطی یک نمونه طراحی ناخن کوتاه محبوب دخترانه است. برای این طرح ناخن شما به چند لاک رنگی روشن، یک برق ناخن و همچنین یک قلم موی باریک مانیکور احتیاج دارید.

ابتدا رنگی که دوست دارید زمینه باشد را روی ناخن‌ها بکشید. دومین مرحله در طراحی ناخن کوتاه خطی ایجاد خطوط روی پس زمینه است. می‌توانید از قلم مو مانیکور که خیلی ریز است یا از نوار ناخن استفاده کنید.

با استفاده از قلم مو ریز مانیکور خطوط منظمی به صورت افقی یا عمودی روی ناخن‌ها ایجاد کنید. برحسب علاقه‌تان می‌توانید از دو رنگ لاک برای ایجاد خطوط استفاده کنید و یا بصورت تک رنگ اینکار را انجام دهید. در طراحی ناخن ساده به سبک خطی بیشتر لاک‌های پاستلی برای پس زمینه پیشنهاد می‌شوند. چراکه این رنگ‌ها ساده هستند و باعث می‌شوند، طراحی ناخن بیشتر به چشم بیاید.

طراحی ناخن کوتاه خطی
 1. طرح قلب‌های پلکانی

اگر برای روز ولنتاین یا تولد به فکر طراحی ناخن‌هایتان هستید و هنوز اندازه آن‌ها خیلی بلند نشده نگران نباشید. با طراحی ناخن کوتاه نیز می‌توانید تم این رویدادهای خاص را تکمیل کنید. فقط کافیست کمی عشق و قلب روی ناخن‌هایتان اضافه کنید. برای این مدل طراحی ناخن کوتاه جدید به دو رنگ لاک صورتی و قرمز احتیاج داریم.

ابتدا یک لایه لاک قرمز روی ناخن‌هایتان بکشید. اجازه دهید لاک خشک شود. سپس از چسب گرد مانیکور استفاده کنید و آن‌ها را طوری روی قسمت کوتیکول ناخن بچسبانید که شبیه به قلب شود. قسمت بالایی که چسب ندارد را لاک بزنید. مجدداً صبر کنید تا خشک شود و بعد همین مراحل را یکبار دیگر اما کمی بالاتر تکرار کنید. به همین راحتی یکی از زیباترین طراحی‌های ناخن کوتاه را انجام دادید.

طرح قلب‌های پلکانی
 1. طراحی ناخن Ruffian

اگر برای طراحی ناخن کوتاه دنبال یک طرح عجیب اما شیک هستید، این مدل مانیکور را امتحان کنید. برای این طراحی ناخن به دو رنگ لاک احتیاج دارید. مثلاً می‌توانید از رنگ‌های مشکی و فیروزه‌ای استفاده کنید. ابتدا یک لایه لاک مشکی روی ناخن‌هایتان بکشید. اگر خیلی رقیق است، یکبار دیگر تکرار کنید و صبر کنید تا خشک شود.

در مرحله بعدی لاک فیروزه‌ای را مانند لاک مشکی روی ناخن‌ها بکشید، با این تفاوت که مقداری از طرفین و کوتیکول فاصله بدهید. در آخر برای فیکس شدن لاک از تاپ کت استفاده کنید. اگر می‌خواهید خیلی براق شود از برق ناخن استفاده کنید.

طراحی ناخن Ruffian
 1. نقاشی روی ناخن به صورت پراکنده

برای این طراحی ناخن کوتاه نه به مهارت مانیکور احتیاج دارید و نه به مهارت نقاشی. هر طور که دوست دارید لاک‌های رنگی را روی لاک زمینه بپاشید. برای این طراحی ناخن کوتاه شیک به چند لاک رنگی شاد، یک لاک سفید و یک برس یا مسواک بلااستفاده احتیاج دارید.

ابتدا لایه‌ای از لاک سفید را روی ناخن‌های بکشید. معمولاً لاک‌های سفید کمی رقیق‌تر هستند، پس یک لایه دیگر نیز تکرار کنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس قلم مو یا مسواک را با لاک رنگی و آب مرطوب کنید و با کمک انگشت شست روی ناخن‌های مورد نظر اسپری کنید. اینکار را با چند رنگ دیگر نیز تکرار کنید. صبر کنید تا رنگ‌ها روی لاک پس زمینه خشک شوند، سپس از تاپ کت و یا برق ناخن برای افزایش ماندگاری لاک استفاده کنید.

نقاشی روی ناخن
 1. طرح ناخن مونوکروم

طراحی ناخن کوتاه به صورت تک رنگ یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود. برای طراحی ناخن‌ها به این سبک تنها به دو رنگ لاک و یک قلم مو مانیکور ریز احتیاج دارید. ابتدا با لاک سفید ناخن‌هایتان را کاور کنید، اگر رقیق است یکبار دیگر لاک را تکرار کنید و زمان دهید تا خشک شود.

سپس با استفاده از لاک مشکی و قلم مو ریز مطابق شکل یک خط هلالی بکشید. سپس قسمت داخلی خطی که کشیدید را با لاک مشکی پر کنید. در آخر زمان دهید تا لاک مشکی نیز خشک شود و بعد با یک لایه تاپ کت آن را فیکس کنید.

طرح ناخن مونوکروم
 1. طراحی ناخن به سبک آمبره

طراحی ناخن ساده شاید همیشه مد باشد، اما بد نیست گاهی خلاقیت بخرج دهیم. معمولاً در طراحی ناخن کوتاه خیلی بانوان و دختران سراغ این مدل طرح نمی‌روند، اما پیشنهاد می‌کنیم یک بار امتحانش کنید. برای ایجاد این طرح روی ناخن‌ها به چهار تا پنج رنگ لاک صورتی، بنفش و آبی از طیف‌های مختلف نیاز دارید.

ابتدا لایه‌ای از لاک صورتی روی ناخن‌هایتان بکشید. سپس یک تکه ابر مستطیلی کوچک اندازه ناخن‌ها ببرید. مطابق شکل لاک‌های رنگی را به صورت خطی روی ابر بکشید. سپس ابر را به صورت ضربه‌ای روی ناخن‌ها بزنید. یک تا دو بار دیگر نیز این کار را تکرار کنید، تا طرح آمبره خود را به خوبی نشان دهد. در آخر یک لایه برق ناخن روی ناخن‌ها بکشید.

طراحی ناخن به سبک آمبره
 1. طرح ناخن هندسی و گل رز

اگر برای طراحی ناخن کوتاه به دنبال یه نمونه پیچیده‌تر و البته زیباتر هستید، می‌توانید از طرح هندسی و طرح گل روی ناخن استفاده کنید. برای ایجاد این طرح ناخن به چند لاک رنگی سفید، صورتی پررنگ و کم رنگ و سبز احتیاج دارید.

مطابق شکل ابتدا لاک سفید را روی تمام ناخن‌ها بکشید و صبر کنید خشک شود. سپس برحسب سلیقه خودتان روی هرکدام از ناخن‌ها که دوست دارید طرح اولیه گل رز را ایجاد کنید و برای ظرافت بیشتر و نشان دادن گلبرگ‌ها از صورتی کمرنگ بصورت خطی روی گل‌های رز استفاده کنید.

سپس با استفاده از لاک سبز برای گل‌های رز برگ ایجاد کنید. صبر کنید خشک شوند، تا بعد طرح دوم را روی ناخن‌های باقی مانده اجرا کنید. برای ایجاد طرح‌های هندسی مطابق شکل چسب مانیکور را روی ناخن‌ها بچسبانید. سپس با استفاده از لاک سبز خانه‌های خالی را پر کنید. کمی صبر کنید تا لاک خود را بگیرد، بعد نوار‌ها را به ترتیب از روی ناخن‌ها جدا کنید. برای افزایش ماندگاری طرح ناخن از تاپ کت استفاده کنید.

طرح ناخن هندسی و گل رز
 1. طراحی ناخن کوتاه پاییزی صورتی

این طراحی ناخن کوتاه یک نمونه طراحی ناخن کوتاه شیک است. انجام این مدل مانیکور اصلاً زمانبر نیست و فقط کمی دقت لازم دارد. برای ایجاد این طرح ناخن به لاک صورتی، مشکی، سفید و اکلیلی احتیاج دارید. ابتدا مطابق شکل روی تمام ناخن‌ها یک لایه لاک صورتی بکشید. اگر رقیق بود یک بار دیگر لاک صورتی را تکرار کنید و اجازه دهید خشک شود.

سپس با استفاده از قلم مو مانیکور خیلی ریز یک هلال با لاک مشکی روی ناخن ایجاد کنید. مطابق شکل عکس هلال مشکی با لاک سفید مقابل خط مشکی یک خط سفید ایجاد کنید. سپس خطوط سفید و مشکی را دو سمت دو هلال ایجاد کنید. در آخر با لاک اکلیلی وسط طرح پر مانند یک خط ایجاد کنید. برای ماندگاری بیشتر طرح روی ناخن‌ها یک لایه تاپ کت بکشید.

طراحی ناخن کوتاه پاییزی صورتی
 1. طراحی ناخن کوتاه راه راه صورتی و نقره‌ای

برای این طراحی ناخن ساده ابتدا یک لایه لاک رنگ صورتی تند روی ناخن‌ها بکشید. سپس با استفاده از نوار مانیکور مطابق شکل روی ناخن‌ها طرح نواری ایجاد کنید. در مرحله بعد لاک نقره‌ای را روی راه راه‌های خالی بکشید. بعد چسب‌ها را از روی ناخن جدا کنید. سپس روی ناخن‌ها یک لایه برق ناخن یا تاپ کت بکشید.

طراحی ناخن کوتاه راه راه صورتی و نقره‌ای
 1. طرح راه راه رنگارنگ

برای انجام این طراحی ناخن کوتاه نیاز به رعایت هیچ قانونی ندارید. برای این طرح ناخن به چند لاک رنگی مثلاً سفید، مشکی، سرمه‌ای و قرمز احتیاج دارید. مطابق شکل ابتدا لاک سفید را روی ناخن‌ها بکشید. سپس با استفاده‌ از قلم موهای نازک لاک‌های رنگی را به صورت نواری و افقی روی ناخن‌ها بکشید. در آخر از تاپ کت برای افزایش دوام طرح ناخن استفاده کنید.

طرح راه راه رنگارنگ
 1. مانیکور نیمه ماه براق

اگر برای طراحی ناخن کوتاه هیچ ایده‌ای ندارید، این مدل راحت را پیشنهاد می‌کنیم. برای انجام این طرح ناخن کوتاه ابتدا چسب‌های مانیکور گرد را مطابق شکل روی کوتیکول یا ماهک ناخن‌ها بچسبانید. سپس بخش بدون چسب را با لاک مشکی متالیک پر کنید. برای اینکه زیبایی لاک بیشتر شود، کمی لاک مشکی اکلیلی روی بخش مشکی بزنید. در آخر چسب‌ها را از روی کوتیکول جدا کرده و یک لایه تاپ کت روی ناخن‌ها بکشید.

مانیکور نیمه ماه براق
 1. طراحی ناخن کوتاه مثلثی

برخلاف ظاهر پیچیده‌اش به راحتی می‌توانید آن را انجام دهید. برای ایجاد این طرح ناخن زیبا به چند لاک آبی، سرمه‌ای، بنفش، سبز، قرمز و یک لاک بیس احتیاج دارید. ابتدا یک لایه لاک بیس روی ناخن‌ها بکشید. صبر کنید زمانیکه بیس خشک شد، نوار مانیکور را مطابق شکل روی ناخن بچسبانید. سپس از لاک‌های رنگی برای پر کردن مثلث‌های خالی استفاده کنید.

وقتی لاک‌ها خشک شدند، نوار‌ها را به آرامی از روی ناخن جدا کنید. در آخر یک لایه برق ناخن یا تاپ کت روی ناخن‌ها بکشید.

طراحی ناخن کوتاه مثلثی
 1. طرح پاریس روی ناخن

در بین چندین طراحی ناخن کوتاهی که یاد دادیم این طرح یکی از آسانترین‌هاست. برای ایجاد این طرح زیبا روی ناخن‌های کوتاه به لاک‌های سفید و مشکی احتیاج دارید. ابتدا یک لایه لاک سفید روی ناخن‌ها بکشید. اگر رقیق بود یکبار دیگر لاک را تکرار کنید. مطابق شکل ناخن‌های انگشت حلقه را لاک مشکی بزنید. پس از خشک شدن روی لاک مشکی خال‌های سفید ایجاد کنید. بعد با استفاده از قلم مو مانیکور ریز و لاک مشکی طرح برج ایفل را روی دو انگشت وسط ایجاد کنید. در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

طرح پاریس روی ناخن
 1. ناخن هندسی سفید و سبز

یکی از ترفندهای طراحی ناخن کوتاه این است که از الگوی هندسی بیشترین بهره را ببرید. ابتدا ناخن‌هایتان را با یک لایه لاک سفید یا هر لاک پایه دیگری پوشش دهید. سپس با نوار چسب مانیکور اشکال هندسی روی ناخن‌ها ایجاد کنید و داخل اشکال را با لاک رنگی دیگری پر کنید. در آخر چسب‌ها را جدا کرده و یک لایه برق ناخن روی ناخن‌هایتان بزنید.

طراحی ناخن کوتاه
 1. طراحی ناخن کوتاه با طرح یین و یانگ صورتی

حتماً شما هم درباره یین و یانگ چیزی شنیده‌اید و کشیدن شکل آن را به خوبی بلد هستید. برای طراحی ناخن کوتاه هم می‌توانید از این طرح پرطرفدار استفاده کنید. ابتدا با پایه صورت ناخن‌ها را لاک بزنید. از پولیش مشکی برای یک منحنی استفاده کنید و داخلش را مشکی کنید. سپس با لاک صورتی یک نقطه در سمت مشکی و با لاک مشکی یک نقطه در سمت صورتی ایجاد کنید. در آخر تاپ کت بزنید تا ماندگاری‌اش بیشتر شود.

طراحی ناخن کوتاه با طرح یین و یانگ صورتی
 1. طراحی ناخن توری صورتی برای ناخن‌های کوتاه

برای اجرای این طرح ابتدا یک لایه لاک صورتی روی ناخن‌ها بکشید. سپس با استفاده از قلم مو مانیکور خیلی ریز طرح توری روی آن ایجاد کنید.

طراحی ناخن توری صورتی برای ناخن‌های کوتاه
 1. ناخن‌های Chevron

برای اجرای این طراحی ناخن کوتاه ابتدا یک لایه لاک قرمز روی ناخن‌ها بکشید. سپس مطابق تصویر نوار چسب را روی ناخن بچسبانید و لاک آبی را در قسمت خالی بزنید و مجدداً اینکار را با رنگ سفید انجام دهید. پس از جدا کردن چسب‌ها از تاپ کت استفاده کنید.

ناخن‌های Chevron
 1. طرح ناخن با نقاط رنگین کمانی

اگر اصلاً در طراحی ناخن کوتاه مهارت ندارید و فرصت زیادی هم برای این کار ندارید، این طرح ناخن تابستانی را انجام دهید. ابتدا تمام ناخن‌ها را لاک سفید بزنید. سپس با سر سنجاق یا یک شی نوک گرد لاک‌های رنگی را به صورت نقطه‌ای روی بالاترین قسمت ناخن‌ها بزنید. می‌توانید برای هر ناخن از یک رنگ متفاوت و شاد استفاده کنید.

طرح ناخن با نقاط رنگین کمانی
 1. طراحی ناخن با اکلیل به صورت شیب‌دار

این طراحی ناخن کوتاه هم خیلی راحت است و شباهت زیادی به طرح آمبره دارد. برای ایجاد این طرح روی ناخن‌ها به لاک فیروزه‌ای و اکلیل فیروزه‌ای احتیاج دارید. ابتدا یک لایه لاک فیروزه‌ای روی همه ناخن‌ها بکشید و اگر رقیق بود دوباره آن را تکرار کنید. سپس با استفاده از قلم مانیکور مقداری اکلیل بردارید و روی قسمت بالایی ناخن بریزید. سعی کنید بخش بالایی مقدار بیشتری اکلیل داشته باشد.

طراحی ناخن با اکلیل به صورت شیب‌دار
 1. فرنچ فرانسوی براق

آسان‌ترین طراحی ناخن کوتاه همین است. ابتدا یک لایه لاک مشکی روی ناخن‌ها بزنید. سپس چسب را روی ناخن بگذارید و محدود فرنچ را خالی بگذارید. با لاک نقره‌ای اکلیلی محدوده خالی را لاک بزنید.

فرنچ فرانسوی براق
 1. طراحی ناخن کوتاه مثلث طلایی و صورتی

برای اجرای این طراحی ناخن کوتاه ابتدا یک لایه لاک صورتی روی ناخن‌ها بکشید، سپس با چسب مانیکور در قسمت کوتیکول ناخن مثلث ایجاد کنید. داخل مثلث را لاک طلایی پر کنید. در آخر چسب را جدا کرده و از برق ناخن یا تاپ کت استفاده کنید.

طراحی ناخن کوتاه مثلث طلایی و صورتی
 1. طراحی ناخن کوتاه پولکی

ابتدا یک لایه لاک مشکی روی ناخن‌ها بزنید و صبر کنید خشک شود. سپس روی یک صفحه یا پالت چند قطره لاک طلایی و سپس روی آن چند قطری لاک فیروزه‌ای بریزید. خیلی کم ترکیبشان کنید. سپس با ته یک سنجاق ته گرد از این رنگ بردارید و روی ناخن‌ها طرح پولکی یا خال خالی ایجاد کنید.

طراحی ناخن کوتاه پولکی
 1. مانیکور ناخن با بلوک رنگی

ابتدا یک لایه لاک بیس روی ناخن‌ها بزنید، سپس با چسب یک طرح فرنچ اما بصورت اریب روی ناخن‌ها ایجاد کنید. حالا بخش بالایی و خالی را با لاک صورتی پر کنید. در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

مانیکور ناخن با بلوک رنگی
 1. طراحی ناخن کوتاه اکلیلی پراکنده

برای طراحی ناخن کوتاه به روش براق تنها به لاک بیس، لاک طلایی اکلیلی و تاپ کت نیاز دارید. ابتدا از لاک بیس یا صورتی کمرنگ برای پایه ناخن‌ها استفاده کنید. سپس با لاک طلایی اکلیلی قسمت کوتیکول را لاک بزنید و کمی از اکلیل را به سمت بالاتر بکشید. در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

طراحی ناخن کوتاه اکلیلی پراکنده
 1. ناخن نوک مثلثی آتشی

برای این طراحی ناخن کوتاه زیبا از لاک زرد بعنوان پایه استفاده کنید. سپس مثلث نارنجی روی پایه زرد بکشید و سپس لاک قرمز را مجدداً روی لاک نارنجی بکشید.

ناخن نوک مثلثی آتشی
 1. Fizzy Fun یا طراحی ناخن سنگریزه‌ای

اگر به طرح سنگریزه‌ای علاقه دارید، دو ابزار مانیکور نقطه گذاری کوچک و بزرگ آماده کنید. یک لایه لاک سبز آبی روی ناخن‌ها بکشید و سپس با ابزار نقطه گذاری از لاک‌های طلایی و فیروزه‌ای استفاده کنید و روی ناخن‌ها نقطه‌های متعدد ایجاد کنید.

Fizzy Fun یا طراحی ناخن سنگریزه‌ای
 1. مانیکور بهاره ناخن کوتاه

این طراحی ناخن کوتاه وقت گیر نیست و بسیار محبوب است. ابتدا یک لایه لاک بیس یا برق ناخن روی ناخن‌ها بکشید. سپس نوار مانیکور را در وسط ناخن‌ها بصورت افقی بچسبانید و قسمت‌های خالی را با لاک آبی، سرخ یا صورتی پر کنید. آخر چسب‌ها را بکنید و حالا بر روی ناخن از تاپ کت استفاده کنید.

مانیکور بهاره ناخن کوتاه
 1. طرح سنگ ژئود روی ناخن

این طراحی ناخن کوتاه کمی زمان می‌برد اما بسیار شیک و جذاب است. از لاک سفید برای پایه استفاده کنید. سپس هر رنگ را در آب رقیق کنید و به صورت پررنگ تا کم رنگ و نامنظم در قسمت بالایی ناخن‌ها اعمال کنید.

طرح سنگ ژئود روی ناخن
 1. مانیکور کراس استیچ 

فقط باید از یک الگوی ابتکاری متقاطع مطابق شکل استفاده کنید. برای این طراحی ناخن کوتاه از قلم مو ریز و چند لاک رنگی استفاده کنید. یک لایه لاک سفید بزنید و سپس با قلم ریز صلیب‌های ریز و متقاطع روی ناخن‌ها بکشید.

مانیکور کراس استیچ 
 1. طرح ترکیب نقطه‌ها روی ناخن

ابتدا روی ناخن‌هایی که دوست دارید لاک مشکی بزنید و روی مابقی لاک فیروزه‌ای بزنید. حالا برعکس عمل کرده و روی لاک‌ها مشکی کمی داخل‌تر لاک فیروزه‌ای بزنید و برای ناخن‌های فیروزه‌ای همین کار را با لاک مشکی تکرار کنید. سپس با ابزار نقطه کوبی و لاک سفید و فیروزه‌ای مطابق شکل نقطه‌های منظم و ردیفی روی ناخن‌ها ایجاد کنید.

ترکیب نقطه ای طراحی ناخن کوتاه
 1. طرح گل محو شده روی ناخن

این مدل لاک ناخن کوتاه بسیار پرطرفدار است. برای اجرای آن ابتدا یک لایه لاک سفید روی ناخن‌ها بزنید. سپس به ترتیب لاک‌های رنگی رقیق کنید و روی ناخن‌ها طرح گل ایجاد کنید. در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

طرح گل محو شده روی ناخن
 1. طرح Gingham Accent Nail (نوعی پارچه)

برای انجام این طراحی ناخن کوتاه ابتدا یک لایه لاک سفید روی ناخن‌ها بکشید. سپس روی نوار مانیکور یا نوار چسب لاک آبی بکشید و وقتی خشک شد آن را به نوارهای یک اندازه تبدیل کنید. نوارها را بصورت شطرنجی روی ناخن‌ها قرار دهید و در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

طرح پارچه شطرنجی روی ناخن کوتاه
 1. طراحی ناخن کوتاه به شکل تخم پرنده

طراحی ناخن کوتاه با طرح رابین از جمله طرح‌های مورد علاقه دختران و بانوان است. ابتدا یک لایه لاک فیروزه‌ای یا صورتی یا زرد کمرنگ روی ناخن‌های بکشید. سپس روی آن یک لایه برق ناخن حاوی تکه‌های طلایی یا مشکی بزنید. به همین راحتی!

طراحی ناخن کوتاه به شکل تخم مرغ
 1. طراحی ناخن کوتاه گرادیان آبی

ابتدا روی ناخن‌ها یک لایه لاک سفید بزنید. روی یک پالت دو قطره آبی بریزید و یک قطره لاک آبی به آن اضافه کنید. سپس با یک براش مانیکور آن دو را ترکیب کرده و روی بیشتر ناخن بزنید. حالا مقدار لاک را بیشتر کنید و مجدداً اینکار را تکرار کنید اما بصورتی که کمی از لاک آبی کمرنگ تر مشخص باشد. این کار را می‌توانید سه یا چهار بار تکرار کنید. در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

طراحی ناخن کوتاه گرادیان آبی
 1. طراحی مشکی ناخن کوتاه

برای انجام این طراحی ناخن کوتاه ابتدا یک لایه لاک مشکی مات روی ناخن‌ها بکشید. سپس نوار چسب را به صورت افقی و راه راه روی چند ناخن بچسبانید و راه راه‌های خالی را با لاک مشکی براق پر کنید. سپس با ابزار نقطه گذاری و لاک مشکی براق روی ناخن‌های باقی مانده نقطه کوبی کنید.

طراحی مشکی ناخن کوتاه
 1. طرح دریم کچر روی ناخن کوتاه

اگر در طراحی ناخن کوتاه حرفه‌ای هستید این طرح را امتحان کنید. همه ناخن‌ها را لاک بزنید و روی ناخنی که طرح دریم کچر ایجاد می‌کنید یک لاک بیس یا قهوه‌ای روشن بزنید. کمی تور را بصورت دایره‌ای ببرید و روی ناخن مورد نظر بچسبانید. از نخ تور برای ایجاد رشته‌های دریم کچر استفاده کنید. در آخر از رنگ‌های پاستیلی برای تزئین این رویاگیر زیبا استفاده کنید.

طرح دریم کچر روی ناخن کوتاه
 1. طراحی ناخن کوتاه برای مبتدیان

ابتدا لاک کرم روی همه ناخن‌ها بزنید. سپس روی کوتیکول‌ها را چسب مانیکور گرد بچسبانید و فضای بالای آن را با سرمه‌ای پر کنید. در آخر چسب‌ها را جدا کنید و روی ناخن‌ها برق ناخن بکشید.

طراحی ناخن کوتاه برای مبتدیان
 1. طرح ناخن اکلیلی طلایی

برای این طراحی ناخن کوتاه فقط به چند لاک طلایی لازم دارید. ابتدا روی همه ناخن‌ها لاک طلایی بزنید. سپس با چسب نوارهای مورب روی ناخن‌ها ایجاد کنید و از طلایی روشن روی قسمت‌های خالی استفاده کنید.

طرح ناخن اکلیلی طلایی
 1. طراحی لاک میکس پرینت روی ناخن کوتاه

در این طراحی ناخن کوتاه با سلیقه خودتان عمل کنید. تنها به چند لاک ناخن پاستلی و اکلیلی احتیاج دارید. روی بعضی از ناخن‌ها طرح راه راه ایجاد کنید، روی چند تا گل رز بکشید و مابقی را نیز آنطور که دوست دارید نقطه کوبی کنید. در آخر روی تمام ناخن‌ها تاپ کت بزنید تا ماندگاری لاک افزایش پیدا کند.

طراحی لاک میکس پرینت روی ناخن کوتاه
 1. طراحی ناخن Pink Gl’Amore (معروف به طرح عشق)

مطابق شکل انگشت وسط و شست را مشکی کنید و روی مابقی لاک صورتی بزنید. روی ناخن انگشت اشاره قلب مشکی بکشید. روی ناخن انگشت حلقه با استفاده از لاک مشکی خطوط مورب و صاف بکشید. روی یک سمت ناخن انگشت شست بصورت عمومی یا افقی چسب بزنید و بخش خالی را صورتی کنید. در آخر می‌توانید از اکسسوری‌های طلایی روی ناخن انگشت کوچک و شست استفاده کنید.

طراحی ناخن Pink Gl’Amore (معروف به طرح عشق)
 1. طراحی ناخن کوتاه خال دار

این طراحی ناخن کوتاه برای غیر حرفه‌ای‌ها هم آسان است. ناخن‌ها را مطابق شکل لاک مشکی و سفید بزنید. سپس از لاک مشکی برای نقطه کوبی روی ناخن‌های سفید استفاده کنید و از لاک سفید برای نقطه کوبی روی ناخن‌های مشکی. در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

طراحی ناخن کوتاه خالدار
 1. طراحی گل بابونه روی ناخن کوتاه

این طراحی ناخن کوتاه مناسب برای بهار و تابستان است. ابتدا لاک پایه را روی ناخن‌ها بزنید و سپس با ابزار نقطه کوبی مانیکور برای ایجاد پنج نقطه سفید روی ناخن استفاده کنید. سپس یک نقطه زرد در مرکز گل سفیدی که ایجاد کردید بزنید.

طراحی گل بابونه روی ناخن کوتاه
 1. طراحی راه راه ناخن کوتاه

با توجه به سلیقه خودتان از سه رنگ لاک استفاده کنید و راه راه‌های ساده روی ناخن‌ها ایجاد کنید.

طراحی راه راه ناخن کوتاه
 1. طراحی لاک ناخن قلب سیاه

طراحی ناخن کوتاه با لاک‌های تیره مورد علاقه بسیاری از نوجوانان است. چند ناخن را لاک خاکستری بزنید. سپس روی ناخن‌های باقی مانده یک فرنچ با طرح شورون ایجاد کنید. پایین آن با قلم مانیکور قلب مشکی بکشید. در آخر روی ناخن‌ها تاپ کت بزنید.

طراحی لاک ناخن قلب سیاه
 1. شکوفه‌های گیلاس ژاپنی روی ناخن کوتاه

برای ایجاد این طرح روی همه ناخن‌ها بجز ناخن انگشت حلقه لاک صورتی بزنید. روی ناخن انگشت حلقه لاک سفید بزنید. با استفاده از قلم ریزی روی لاک سفید خطوط مشکی شبیه به شاخه ایجاد کنید و سپس از ابزار نقطه گذاری و لاک‌های صورتی پررنگ و کم رنگ برای ایجاد نقاط شکوفه مانند روی شاخه‌ها استفاده کنید.

شکوفه‌های گیلاس ژاپنی
 1. طراحی ناخن کوتاه اکلیلی و آمبره

به جز ناخن‌هایی مورد نظرتان روی مابقی به روش آمبره لاک بزنید. برای ایجاد طرح آمبره از چند لاک رنگی در یک طیف و اسفنج آرایشی استفاده کنید. سپس یک لایه لاک اکلیلی یا نقره‌ای روی ناخن‌های خالی بکشید. در آخر یک لایه تاپ کت روی ناخن‌ها بکشید تا درخشش بیشتری پیدا کنند.

لاک اکلیلی و آمبره
 1. گرادیان سیاه و قرمز ناخن

طراحی ناخن کوتاه گرادیان سیاه قرمز یکی از زیباترین طرح‌هایی است که شما می‌توانید روی ناخن‌های کوتاه ایجاد کنید. این طرح را مطابق شکل می‌توانید با استفاده از تکنیک آمبره ایجاد کنید. در آخر یک لایه برق ناخن بزنید تا درخشش بیشتر شود.

لاک گرادیان مشکی و قرمز
 1. گل رز قدیمی روی ناخن کوتاه

برای ایجاد این طرح ابتدا روی تمام ناخن‌ها لاک مشکی بزنید. با ابزار نقطه کوبی روی ناخن‌ها نقاط سفید ایجاد کنید. سپس با قلم مو ریز و لاک قرمز و زرشکی روی قسمت بالایی چند گل رز بکشید. برای ایجاد طرح برگ از لاک سبز تیره استفاده کنید. برای بهتر دیده شدن طرح ناخن‌ها بهتر است لاک پایه مشکی شما مات باشد.

لاک گل رز قدیمی
 1. طرح هندوانه‌ای

برای طراحی ناخن کوتاه به شکل هندوانه به لاک‌های قرمز، مشکی، سبز تیره، سبز روشن و برق ناخن احتیاج دارید. ابتدا روی ناخن‌های مورد نظرتان فرنچ سبز تیره ایجاد کنید، سپس از لاک قرمز برای ایجاد یک مثلث شبیه به یک قاچ هندوانه دقیقاً پایین خطوط فرنچ استفده و داخل مثلث‌ها را قرمز کنید. با لاک مشکی روی مثلث‌ها نقاط سیاه و اشکی ایجاد کنید.

روی فرنچ سبز تیره خطوط ظریفی با لاک سبز روشن ایجاد کنید. ناخن‌های باقی مانده را لاک سبز تیره بزنید و روی آنها خطوط سبز روشن ایجاد کنید. در آخر از برق ناخن استفاده کنید. از این مدل برای طراحی ناخن شب یلدا می‌توانید استفاده کنید.

لاک هندوانه‌ای
 1. طرح بستنی قیفی

این طراحی ناخن کوتاه تابستانه و هیجان انگیز است. برای ایجاد این طرح به چند لاک شاد و لاک‌های رنگی نزدیک به رنگ قیف بستنی نیاز دارید. از قلم مو مانیکور و لاک مشکی برای کشیدن قیف بستنی استفاده کنید. سپس آن را با لاک قهوه‌ای پر کنید و خطوط متقاطع روی آن ایجاد کنید. از لاک‌های رنگی برای کشیدن اسکوپ‌های بستنی استفاده کنید.

طراحی بستنی قیفی روی ناخن کوتاه
 1. طراحی گل‌های وحشی روی ناخن کوتاه

اگر به طرح‌های بهاره علاقمند هستید، این طراحی ناخن کوتاه را امتحان کنید. ابتدا یک لایه لاک آبی روشن پاستیلی روی ناخن‌ها بکشید. سپس از لاک سبز چند خط مانند ساقه گل‌های وحشی روی ناخن‌ها ایجاد کنید. در آخر از لاک‌ صورتی و بنفش برای ایجاد شکوفه‌ها استفاده کنید.

لاک گل‌های وحشی
 1. طراحی ناخن کوتاه فانتزی دارک

برای ایجاد این طرح پری دریایی نیاز به شابلون با این طرح و لاک مشکی و سبز اکلیلی احتیاج دارید.

لاک فانتزی دارک
 1. مانیکور فرانسوی کلاسیک

طراحی ناخن کوتاه با مدل فرنچ ناخن فرانسوی را امتحان کنید تا نظرتان درباره ناخن‌های کوتاهی که دارید عوض شود. ابتدا لاک بیس روی ناخن‌ها بزنید. سپس بالای ناخن‌ها فرنچ سفید ایجاد کنید و در آخر از تاپ کت استفاده کنید.

فرنچ ناخن کوتاه
 1. لاک ترکیب صورتی، سفید و طلایی

روی چند ناخن راه راه سفید ایجاد کنید و وقتی خشک شد رویشان مخروط‌های صورتی بکشید. روی ناخن‌های باقی مانده لاک اکلیلی طلایی بزنید. در آخر از برق ناخن یا تاپ کت استفاده کنید.

لاک ترکیب صورتی، سفید و طلایی
 1. طرح نان تست فرانسوی ناخن کوتاه

ابتدا یک لایه پایه قهوه‌ای روی ناخن‌ها بکشید. سپس در بخش بالایی ناخن‌ها مطابق شکل دو مثلث مشکی بکشید و روی فضای خالی نقاط مشکی ایجاد کنید. در آخر از برق ناخن استفاده کنید.

طرح نان تست فرانسوی ناخن کوتاه
 1. طراحی ناخن کوتاه به شکل قبرستان

برای این طراحی ناخن کوتاه به لاک مشکی، سفید و برق ناخن اکلیلی احتیاج دارید. ابتدا یک لایه لاک سفید روی ناخن‌ها بکشید. سپس روی بخش‌هایی که دوست دارید برق ناخن اکلیلی بزنید. سپس با قلم مو ریز و لاک مشکی روی ناخن‌ها طرح درخت، صلیب و سنگ قبر ایجاد کنید.

قبرستان
 1. ناخن عاشقانه به رنگ زرشکی 

این طراحی ناخن کوتاه مناسب روز ولنتاین و مناسب‌های رمانتیک است. برای ایجاد آن روی ناخن‌هایی که دوست دارید لاک زرشکی بزنید. سپس روی بخش بالایی ناخن‌های باقی مانده مطابق شکل دو مثلث زرشکی ایجاد کنید و در بخش پایین مثلث‌ها یک قلب بکشید.

ناخن عاشقانه به رنگ زرشکی 
 1. طرح کهکشانی روی ناخن کوتاه

این طراحی ناخن کوتاه اصلاً سخت نیست، فقط مطابق دستورالعمل ما عمل کنید. ابتدا روی همه ناخن‌ها لاک مشکی بزنید. سپس از اسفنج استفاده کنید و لاک‌های آبی، بنفش و صورتی را ضربه‌ای روی ناخن‌ها بزنید. سپس با لاک سفید نقاط ریز بعنوان ستاره روی ناخن‌ها ایجاد کنید. در آخر از تاپ کنید استفاده کنید تا بیشتر برق بزنند.

طرح کهکشانی

سوالات متداول


برای افزایش ماندگاری طرح ناخن از چه چیزی استفاده کنیم؟

برای افزایش ماندگاری طرح ناخن بهتر است از تاپ کت استفاده کنید. اگر تاپ کت نداشتید برق ناخن هم گزینه خوبی است.

منظور از طرح ناخن آمبره چیست؟

در این طرح ناخن باید چند رنگ لاک را با استفاده از ابر، به صورت ضربه‌ای رو ناخن بزنید تا با هم ترکیب شوند و مرز بینشان مشخص نباشد.

برای اینکه یک لایه لاک برای پس زمینه کافی باشد چکار کنیم؟

برای اینکه تنها یک بار لاک زمینه را روی ناخن‌ها بکشید، ابتدا یک لایه برق ناخن یا لاک بیس روی ناخن‌ها بزنید.

منبع

stylecraze

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X